Letí k nám Den dětí!

Letí k nám Den dětí!

18. 5. 2022 – Už 1. června přijde den plný her a zábavy – Mezinárodní den dětí. Je třeba se na něj řádně nachystat. Co třeba nějaká menší oslava a dárek, který rozzáří dětské oči? Ale jak svátek vlastně vznikl a proč ho slavíme? Přestože má tento den bohatou historii, začal se oficiálně slavit až od roku 1950. Zavedla ho o rok dříve Mezinárodní demokratická federace žen a pojmenovala ho jako Den pro ochranu dětí. Cílem bylo upozornit na masové zabíjení a práva dětí. Později byl přejmenován tak, jak ho známe dnes, ale s cílem si ochranu dětí stále připomínat.


Maminky mají svátek!

Maminky mají svátek!

28. 4. 2022 – Den matek se blíží závratnou rychlostí. Každoročně ho slavíme druhou neděli v květnu a letos připadl na 8. května. A proč ho vlastně slavit? Jedná se o skvělou příležitost, kdy můžete poděkovat své mámě za všechno, co pro vás udělala. A že toho jistě není málo. Tento mezinárodní svátek měl svého předchůdce už ve starověkém Řecku, ale Den matek jako takový byl vyhlášen až v roce 1914 v Americe. Chvilku trvalo, než se dostal i k nám. Oficiálně jsme ho mohli začít slavit v roce 1923 a zapříčinila se o to Alice Masaryková.


Oslavte s námi cool Velikonoce!

Oslavte s námi cool Velikonoce!

12. 4. 2022 – Potichu a nenápadně se k nám blíží další významné svátky, a to Velikonoce. Oficiálně začínají už 10. dubna Květnou nedělí, ale spousta z nás slaví hlavně Velikonoční pondělí, kdy je zvykem chodit s pomlázkou. Ať už tradice dodržujete, nebo ne, jedná se o přechodový rituál končící zimy a nastávajícího jara, které je cítit ve vzduchu každým dnem víc a víc.


Objevte tajemství čajové soupravy

Objevte tajemství čajové soupravy

Pití čaje nás provází celým životem. Učení pitnému režimu našich nejmenších, příjemné chvíle s rodinou a přáteli nebo šálek meduňkového čaje před spaním? Záleží jen na vás, jakou roli mu přidělíte. Kvalitní čaj dokáže zklidnit mysl, ale zároveň i nabudit.  Ať už se jedná o váš oblíbený rituál či servírování čaje berete spíše jako společenskou událost, s čajovou soupravou rozhodně chybu neuděláte.


MDŽ žije. Inspirujte se dárky, které zahřejí u srdce

MDŽ žije. Inspirujte se dárky, které zahřejí u srdce

8. března oslavíme Mezinárodní den žen. Mnozí ho mají spojený s rudými karafiáty, jiní ho pro jistotu raději ignorují. Můžete vůči němu zaujmout jakýkoli postoj, ale pravdou je, že my, ženy, si svůj vlastní svátek zasloužíme.