Bylinkový čaj nás provází od dětství. Proti „prdíkům“ se miminkům podává fenyklový čaj, pro uklidnění žaludku heřmánkový, při nachlazení nám rodiče připravovali lipový čaj (nejlépe s medem). 

Bylinné čaje se mohou pochlubit několikatisíciletou historií jako součást tradičních medicín starověkých kultur a etnik. Díky nepřebernému množství druhů bylin je možné namíchat směs pro dosažení snad všech léčebných účinků. Tyto čaje se ale hodí i pro běžné pití, nezkusíte třeba večerní nálev s meduňkou pro dobrý spánek?

V našem sortimentu najdete jak osvědčené směsi bylin, tak „nečaj“ Rooibos. Jedná se o lístky keře zvaného čajovec kapský a nápoj je velmi populární v Jižní Africe, odkud se rozšířil do celého světa. I bez cukru má lehce nasládlou chuť a obsahuje látky s prokázanými antioxidačními účinky a také minerály, jako měď, fluor nebo mangan.

A pokud hledáte něco extra, jste na správné adrese. Pro náš obchod jsme si nechali na zakázku namíchat směs bylin Pozdrav z Mikulova, který svedl dohromady růži, sedmikrásku a malinu. Tyto tři rostliny milují slunce a vychutnáte si tak prozářený Mikulov v každém doušku.