Křesťanské svátky na památku narození Krista zvané Vánoce ve 4. století nahradily pohanské slavnosti zimního slunovratu. A tak se už 17 století koncem prosince radujeme, zpíváme, hodujeme a obdarováváme se. 

Nynější pojetí tohoto oslavného období je velmi liberální. Je na vás, jaké tradice budete udržovat, zda Vánoce zasvětíte pomoci druhým či je pojmete jako příležitost setkat se s blízkými lidmi. Prožijte svátky tak, jak je vám milé. Baví vás pečení cukroví? Pusťte se do toho a nebojte se experimentovat. Nic vám to neříká? Nevadí, vždycky můžete dát vydělat šikovným cukrářům nebo si naopak dopřát light Vánoce a do nového roku vstoupit štíhlejší. Milujete bohatě nazdobený dům? Možnosti jsou dnes nepřeberné. Stačí vám skromný stromeček a papírový betlém? V pořádku, vaše volba. 

Dárky by ale o Vánocích chybět neměly. Někdo je nadšený z kupy hraček a drahých věcí, jiný posílá balíčky osamělým seniorům a na okázalost si nepotrpí. Ať už to máte jakkoliv, nezapomeňte na své blízké (nebo i ty vzdálenější). Radost obdarovaného naštěstí není přímo úměrná ceně daru, takže i drobnost umí potěšit. Hračky u nás nevedeme, ale jinak tu najdete spoustu tipů – pro čajomilce i kávové fajnšmekry, pro vyznavače řemeslných regionálních produktů, pro ženy i muže, pro vaši babičku i kolegyni z práce. Dopřejte si dostatek času na správný výběr, ať jste za hvězdu. Co takhle začít hned dnes?

Ať jsou vaše svátky plné pohody, radosti a štěstí.

Žádná položka