10. 3. 2022 ― RADÍME

Při opravdovém chuťovém zážitku už totiž nezáleží pouze na čaji. Jde i o způsob servírování, což udělá z pití čaje jedinečný zážitek. Vraťte se do časů 18. a 19. století, kdy byly čajové dýchánky jistou formou prestiže. Pozvěte své blízké a vychutnejte si nejen výborný čaj, ale i společně strávený čas. Nebo si udělejte chvilku pro sebe, dobijte baterky se svou oblíbenou konvičkou, zachumlejte se do deky a nechte se unášet čajovým příběhem.

Není čaj jako čaj. A to samé platí i o čajových soupravách

Jak se říká: důvěřuj, ale prověřuj. Což o čajových soupravách rozhodně platí. Nevíte si rady, jak vybrat tu správnou? Máme pro vás pár tipů, které vám mohou pomoci s rozhodováním.

Design vládne světu!

Jedno je jisté. Čajová souprava dobře vypadá a můžete si díky ní vytvořit kuchyň v jedinečném stylu. Ať už máte rádi umění, střídmost nebo klasiku, čajová souprava bude vždy skvělým doplňkem. Můžete si ji sladit se zbytkem kuchyně, nebo z ní udělat originální kousek, který okamžitě zaujme každého, kdo k vám přijde na návštěvu. Záleží pouze na vás.

Máte rádi puntíky, neobvyklé tvary nebo jednoduchou eleganci? Mít na výběr z nepřeberného množství designů je sen každého, komu záleží na vkusu. Ať už preferujete minimalismus, nebo jste naopak lehce výstřední, vybraná čajová souprava se pro vás stane srdcovou záležitostí.Porcelánová čajová souprava Dottie


Větší, nebo menší? To je oč tu běží

Nehodláte pořádat čajové dýchánky a toužíte si vychutnat svůj oblíbený čaj maximálně s knihou? V tom případě si můžete vybrat z nabídky jen pro jednoho. Například naše čajová souprava Julia je prostě super praktická v tom, že se s objemem 0,4 l do ní vejde čaje tak akorát. Také ji využijete při přípravě vícenálevových čajů. Můžete tak bez obav prozkoumávat čajový svět, a třeba i vyzkoušet kvalitnější čaje, které vás překvapí svou intenzitou.

Pro ty, kteří mají pití čaje jako společenský rituál, jsou tu konvičky s větším objemem, navíc doplněné stylovými šálky. Nemusíte z toho dělat žádnou vědu. Dokonce nemusíte pít svůj oblíbený čaj zrovna o páté. Jde hlavně o to, abyste poseděli se svými přáteli, popovídali si a našli si chvilku na toho druhého. Hoďte do sítka sypaný čaj a pusťte se do diskuze s horkým šálkem v ruce.

V neposlední řadě je také dobré popřemýšlet nad výškou čajové konvice, zejména kvůli velikosti čajových lístků. Obecně platí, že velkolisté se hodí do vyšších konviček, aby se mohly dobře rozvinout. Menší a ploché lístky jsou vhodné pro nižší konvičky.


Porcelánová čajová souprava Tamari


Na materiálu záleží

Kromě vizuální stránky jsou čajové soupravy i velmi praktické. Můžete si vybrat z různých materiálů. Klasikou jsou porcelánové soupravy, které jsou opravdu nadčasové. Výhodou je, že mohou do myčky a snadno se udržují. Navíc relativně dobře udržují stálou teplotu čaje.

Do popředí se ovšem dostávají i litinové konvičky. Tento materiál je velmi odolný, takže se nemusíte bát v případě nehody rozbití. Dalším plusem je, že je prakticky bezúdržbový, konvičku stačí opláchnout horkou vodou. Nevýhodou ale je, že litina může podléhat korozi, tudíž by se na ni neměly používat žádné chemické prostředky ani hrubé čisticí pomůcky. Stejně tak by se litina neměla umývat v myčce. Na druhou stranu tento materiál skvěle vede teplo, takže udrží ideální teplotu po velmi dlouhou dobu. A co může být víc, než si po náročném dni vychutnat šálek horkého čaje?
Litinová čajová souprava Jing Jang


A jde se čajíčkovat!

Vybrat kvalitní čaj může být občas věda. S čajovou soupravou to můžete mít jednodušší. Stačí se držet několika pokynů: pro koho je čajová souprava určená, jakou velikost a materiál zvolíte a zda se vám designově líbí. Když zvolíte tu správnou, stane se z ní věrný přítel, který s vámi může být mnoho let. Nezasvěcený člověk by řekl, že je to přeci jenom čaj. Vy ale víte, že je v tom mnohem, ale mnohem víc. Pojďte si udělat radost a vyberte si z naší nabídky čajových souprav přesně podle vašeho vkusu. Ať už zastáváte jakýkoli styl, u nás si vyberete.


Cooldecor