28. 4. 2022 ― INSPIRUJEME

Zkrátka a dobře, Den matek už má opravdu dlouhou tradici. Nejen v tento den si všechny matky zaslouží uznání, ale každou přece potěší pochvala a třeba něco hezkého k tomu. Zkuste popřemýšlet nad originálním dárkem od srdce a inspirujte se naším výběrem.

Že by dárek na Den matek? Tak ať to není zmatek!

Nevíte si rady s výběrem dárku pro svou maminku? Žádné strachy, my vám poradíme! V prvé řadě se ale zamyslete nad tím, co má vaše máma v oblibě. Ne všechny ženy touží po květinách a čokoládě. Každá žena je jiná a má jinou osobnost. Dejte si záležet, zajisté to ocení.

Správná zásoba čajů a k tomu potřebná výbava

Výhodou čajů je bezesporu jejich popularita. Téměř každý má svůj oblíbený druh čaje. Miluje vaše máma černý, zelený, bílý, ovocný nebo bylinkový? Nenápadně mrkněte do její přihrádky s čaji a zjistěte, který je pro ni srdcovou záležitostí. Jestliže potřebuje po ránu velkou dávku energie, určitě ji potěší černý čaj Ceylon, který se vyznačuje velkým množstvím teinu a navíc má úžasnou svěží a lehce citrusovou chuť.  

Naopak, pokud je vaše máma spíš fanynkou bylinek, rozhodně byste jí měli koupit na Den matek Sváteční čaj pro správnou atmosféru. Najdete v něm růži, smetánku lékařskou, diviznu a měsíček, což jsou bylinky skvělé nejen na podporu imunitního systému, ale také dýchacích cest, srdce a žaludku.

Všechny naše sypané čaje jdou skvěle do páru se stylovými čajovými konvicemi. Vybrat si můžete konvice s menším i větším objemem a také z materiálů jako je porcelán či litina. Jen si dejte pozor, abyste se trefili své mamince do vkusu.


 

Litinová čajová souprava Shanghai


Pro neopakovatelné chvíle s šálkem voňavé kávy

Překvapte svou mámu na Den matek kvalitní praženou kávou, která spolehlivě nahradí kdejakou kavárnu. Vytvořte vzácné vzpomínky tím, že si společně dáte třeba mletou jihoamerickou 100% arabiku s příchutí jahody a čokoládového krému, která chutí připomíná jahodový cupcake. A nejlépe si ji vychutnáte v porcelánovém espresso šálku se vzorem jemných modrých květů pivoněk, jenž je pro jarní počasí jako dělaný.

Pokud raději volíte zrnkovou kávu, tou pravou volbou bude guatemalská káva. Překvapí vás nízkou aciditou a barvitou chutí s čokoládovými, karamelovými, a dokonce ovocnými náznaky. Pro milovníky překapávané kávy bude nezbytnou výbavou nejen kávomlýnek, ale také Chemex, díky kterému si kávu vychutnáte bez sedliny. Navíc vás jistě nadchne jeho snadná obsluha a objem, jenž pojme až 6 šálků kávy.


Chemex na 6 šálků kávy a speciálně navržený filtr


Drobnosti, co vykouzlí úsměv na tváři

Jsou věci, které potěší každou ženu. Mezi ně patří bezesporu kvalitní kosmetika. Chcete i vy darovat své mámě relaxační chvilku, při které se bude cítit jako bohyně? Co třeba koupelovou sadu s esenciálním růžovým olejem? Ten velmi prospívá pokožce a má zklidňující účinky, což se v dnešní hektické době opravdu hodí. Přihoďte ještě mýdlo s toskánskou levandulí, aby vaše maminka nasála trochu slunné Itálie. Tenhle zázrak totiž každého naplní optimismem.

Žádná hřejivá atmosféra se neobejde bez pořádné svíčky! Ať už si ji vaše máma nejraději vychutnává sama se sklenkou vína a knihou, nebo naopak při setkání s přáteli, určitě ji na Den matek potěší svíčka ve vinné lahvi Sangria. Její vůně citrusových plodů a koření vás přenese do temperamentního Španělska a navíc je stylovým doplňkem. Tak co, vyzkoušíte ji? Nebo byste raději tu s dřevěným knotem s exotickou vůní santalového dřeva, jejíž jemné praskání připomíná hořící dřevo v krbu?

Pokud máte odvahu a zároveň víte, že má vaše máma ráda originalitu, kupte jí jako dárek kokosovou rohožku. Možná si ťukáte na čelo, ale tahle rohožka rozhodně není ani trochu obyčejná. Motiv veselé kočky, která spíš letí vzduchem, vás zaručeně rozesměje a přitom se hodí do každé domácnosti. A co může být na Den matek víc, než vykouzlit úsměv na tváři?


Originální sójová svíčka ve vinné lahvi


Buďte v předstihu a pořádně se připravte na Den matek

Kytička, snídaně do postele, ale možná i nějaký krásný dárek? To je značka ideál pro každou mámu. Ještě jí umyjte nádobí a bude na vás pět ódy. Nalaďte se na Den matek a zažijte se svou mámou okamžiky, na které budete rádi (nebo rády) vzpomínat. Kupte mamince drobnost, kterou řeknete, jak moc je pro vás důležitá. Pokud stále nevíte, u nás si zaručeně vyberete. A radši rychle, než se všechny ty krásné věcičky vyprodají!


Cooldecor